Објавено на:

Прегазена жена во Скопје, со тешки повреди пренесена во Клинички

t

На 06.04.2022 во 19.10 часот било пријавено дека на ул.„Христо Татарчев“ патничко возило „ауди“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Х.С.(52) удрило во пешакот С.А.(56), двајцата од Скопје.

-Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила С.А., констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“, информира МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото)Обезглавено тело пронајдено на патот Скопје-Блаце во…

На магистралниот пат Скопје - Блаце околу…

Јане Ченто: Шаманот од американскиот „27 април“…

Пишува Јане Ченто на Фејсбук: Тоа е!…

Почивај во мир професоре Бране, нека ти…

Националната пливачка федерација сподели тажна вест на…

„ДОДЕКА СУМ НА ВЛАСТ ТОА НЕМА ДА…

Да не беа нашите напори во изминатите…

Календар на МПЦ: Утре се празнуваат овие…

Свети Кирил, архиепископ Ерусалимски Роден е во…