Прегазени двајца малолетници, со тешки повреди завршија во болница

t

Двајца малолетни пешаци вчера биле прегазени на крстосница од ул.„Братство Единство“, ул.„Младинска“ и ул.„24 Октомври“ во Струмица.

Од МВР информираат дека сообраќајната несреќа била пријавена вчера во 21.10 часот

-Патничко возило „смарт“, со струмички регистарски ознаки, управувано од В.С.(24) од с.Добрејци, удрило во двајца малолетни пешаци од Струмица. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобиле пешаците, констатирани во Медицинскиот центар во Струмица, велат од МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Струмица.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ГО ПРАВИМЕ ТОА ШТО АМЕРИКА ГО ПРАВИ…

Локацијата во Белорусија ќе биде готова до…

Цариниците пронашле мигрантка која се криела под…

Царинските службеници спречиле обид мигрантка илегално да…

Календар на МПЦ: Утре се празнуваат овие…

Пренос на моштите на Свети Никифор, патријарх…

(Видео) Брутални демонстрации во Франција: Граѓани фрлаат…

Десетици луѓе се повредени во немирите што…

Загина тракторист – oва се деталите

Жител на селото Сачево на 69-годишна возраст…