Прегазени двајца малолетници, со тешки повреди завршија во болница

t

Двајца малолетни пешаци вчера биле прегазени на крстосница од ул.„Братство Единство“, ул.„Младинска“ и ул.„24 Октомври“ во Струмица.

Од МВР информираат дека сообраќајната несреќа била пријавена вчера во 21.10 часот

-Патничко возило „смарт“, со струмички регистарски ознаки, управувано од В.С.(24) од с.Добрејци, удрило во двајца малолетни пешаци од Струмица. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобиле пешаците, констатирани во Медицинскиот центар во Струмица, велат од МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Струмица.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Руски експерт прашува: Ѝ подготвува ли САД…

Западот подготвува државен удар во Грузија со…

Ќе влеземе заедно? Мишел: Украина може да…

Претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел, изјави…

Рама: Конфликтите во Косово се од интерес…

Албанскиот премиер Еди Рама изјави за британскиот…

Спасовски: Мицкоски не знае како е да…

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски вечерва…

(Видео) Димовска и Трајковски пукаа шампањ кога…

Кога почна бомбардирањето на Белград од страна…