Објавено на:

Предупредување за нови земјотреси во Србија

t

Во четврток во краток период се случија два земјотреси во Србија, и тоа од 2,9 и 3,6 степени според Рихтер.

Метеоролог Иван Ристиќ, кој се занимава со истражување на тлото кажа дека постоеле нови услови за земјотреси на други локации.

„На основа на ова што следи дека тлото не мирува, постојат услови да се појават и нови земјотреси во централна Србија“, кажа Ристиќ за српските медиуми.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Албанка “леташе орли” и провоцираше српски…

Швајцарија победи со 3-2 против Србија и…

Дачиќ: Секој предлог кој не вклучува признавање…

Министерот за надворешни работи на Србија, Ивица…

Ова е поинаква Русија, Србија треба да…

Амбасадорот на САД во Србија, Кристофер Хил,…

Србија ја бојкотира ЕУ: Нема да учествува…

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, ја оцени…

Продолжува драмата во српската репрезентација: Влаховиќ демантира…

Српскиот репрезентативен напаѓач Душан Влаховиќ ги демантираше…