Објавено на:

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Следува големо невреме попладнево

t

Денес во попладневните часови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Наместа процесите ќе бидат поинтензивни и во форма на невреме, информираат од УХМР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Не излегувајте од дома ако не морате!…

Утре ќе биде сончево и многу топло.…

Метео: Сончево и претежно топло, облачност во…

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Најмногу дожд наврна во Гевгелија, Во Виница…

ИНФОРМАЦИЈА ЗА НЕСТАБИЛНОСТ ОД УХМР Во изминатите…

ЦУК: Торнадо му се случи на Неготино…

Торнадо му се случи на Неготино, вртлог,…

(Видео) Едно лице загина, две се повредени…

Едно лице загина, а две се повредени…