Објавено на:

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Следува големо невреме попладнево

t

Денес во попладневните часови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Наместа процесите ќе бидат поинтензивни и во форма на невреме, информираат од УХМР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Метео: Студено со врнежи од дожд и…

Времето ќе биде претежно облачно и студено…

Метео: Претпладне облачно, попладне сончево

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Метео: Облачно и свежо со поројни дождови!

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Метео: Промена на времето – Очекувајте дожд!

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Метео: Видете какво ќе биде времето денес

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…