Објавено на:

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Следува големо невреме попладнево

t

Денес во попладневните часови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Наместа процесите ќе бидат поинтензивни и во форма на невреме, информираат од УХМР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Метео: Видете какво ќе биде времето денес

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Метео: Понесете чадор- Нестабилно со пороен дожд

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Метео предупредување: Нестабилно време и обилни врнежи…

Денес времето ќе биде променливо облачно, од…

(Видео) Куќи паѓаат во морето: Страшно невреме…

Силната бура „Фиона“ го зафати источниот дел…

Метео: Видете какво ќе биде времето денес

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…