Преку 100.000м2 изградени, асфалтирани и реновирани улици, велосипедски и пешачки патеки!

t

Преку 100.000м2 изградени, асфалтирани и реновирани улици, велосипедски и пешачки патеки.

Продолжуваме од денес и на улицата “Перо Наков”, каде ќе се асфалтираат преку 2.000 метри должни асфалт.

#ЗаМодерноСкопје , брзо и сигурно!

Фејсбук статус на градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пендаровски во посета на Белгија: Ќе разговара…

Претседателот Стево Пендаровски денеска ќе престојува во…

Рано утрово земјотрес ја погоди Хрватска

Ноќеска во 2 часот и 3 минути…

Продолжува судењето за пожарот во модуларната болница…

За денеска во Основниот суд во Тетово…

Денеска македонско-бугарски бизнис форум „До една милијарда…

Под покровителство на министрите за надворешни работи…

Добро утро со Инфомакс: Додека го вардиме…

На денешен ден, 7 декември, во 1993…