Преку 100.000м2 изградени, асфалтирани и реновирани улици, велосипедски и пешачки патеки!

t

Преку 100.000м2 изградени, асфалтирани и реновирани улици, велосипедски и пешачки патеки.

Продолжуваме од денес и на улицата “Перо Наков”, каде ќе се асфалтираат преку 2.000 метри должни асфалт.

#ЗаМодерноСкопје , брзо и сигурно!

Фејсбук статус на градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ѓоковиќ води против Циципас во финалето на…

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ денеска го…

Начевски и Николов ќе го судат финалето…

Македонија ќе биде дел од финалето на…

Возачи бидете внимателни: Можна појава на одрони…

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено,…

Четириесет и петгодишен тетовчанец се бори за…

Четириесет и петгодишен тетовчанец се бори за…

Да не беше Русија кој ќе ви…

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија…