Македонка заљубена во Турчин, премиера на Балканска приказна во Куршумли Ан: Присуствуваше и градоначалничката Арсовска

t

Ова одлично попладне, во просториите на историскиот објект, Куршумли Ан се проектираше за прв пат серијата „Балканска приказна”. Меѓу присутните беа градоначалничката на Град Скопје, Даниела Арсовска, градоначалникот на Гази Баба, Бобан Стефановски и претседателот на Алтенатива, Африм Гаши.

Серијата „Балканска приказна“, во која Ердал Озијаџилар ги дели главните улоги со Озлем Туркад, Емре Беј и Мерих Озтурк, е во продукција на Јалчин Ари и Угур Узунок, а режијата е на Доан Умит Караџа и Волкан Капкин. Освен нив, како актерски имиња се појавуваат и Хакан Бојав, Сузан Акбелге, Сарп Бозкурт, Ѓозде Чиаџи, Џан Колукса, Дениз Ѓуркан, Емине Халил, Сулејман Кара, Ерман Шабан, Каан Тургут, Бурак Рахман.


Се надеваме дека присутните гости за миг излегоја од своите мисли и уживаја во приказот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пак ќе останеме со прстот во уста?…

Пратеничката група на опозициската бугарска партија „Преродба“…

Повторно негативен природен прираст во Македонија: Бројот…

Природниот прираст во земајва и минатата година…

Избрани компаниите кои за 600 милиони евра…

Македонси железници - Инфраструктура и меѓународниот кредитор…

Француската амбасадорка во Бугарија го демантира Таче:…

Вчерашниот предлог на Франција до Бугарија и…

И Борисов ни посака успех: Да се…

Лидерот на ГЕРБ, Бојко Борисов, посака успех…