Премиерот Ковачевски доцна синоќа бил примен на Инфективна поради здравствени проблеми

t

Премиерот Димитар Ковачевски доцна синоќа бил примен на инфективната клиника во Скопје потврдија извори на Инфомакс.

Неофицијално, според нашите изврои се работи за турење со храна.

Засега нема информации за состојбата на Премиерот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ДОБРИ ВЕСТИ: Направена е нарачка за лекот…

Лекот „трикафта“ за болните од цистична фиброза…

Ковачевски: Денеска го одбележуваме Денот на Охридското…

Денеска го одбележуваме Денот на Охридското Езеро…

Ковачевски: Финансискиот систем успешно се справи со…

Претседателот на Владата на Република С. Македонија…

Мицкоски до Ковачевски: Достоинството или го имаш,…

Достоинство или го имаш или воопшто го…

Каракамишева: Ако ова не е страшно за…

Целата јавност со горчина ја критикува реакцијата…