Претепаното српско момче за Спутник: Имам силни болки, се плашам за својата безбедност

t

Лазар Милутиновиќ од Суви Дол, кој утрово бил брутално претепан од четворица Албанци кога отишол на работа, за Спутник изјавил дека од тешките повреди се спасил повикувајќи помош.

„Во еден момент почнав да викам за помош и дури потоа побегнаа. По неколку минути станав, имав силни болки и гадење. Отидов во блиската зграда каде што живеат Срби, тропнав на вратата и луѓето ме примија оттаму, му се јавив на татко ми кој дојде и оттаму отидовме во болница каде ме прегледаа, а потоа во полиција во јужниот дел на Митровица“, рече Лазар.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Вучиќ ја зголемува социјалната помош за над…

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, денеска изјави…

Вучиќ не верува дека Србија ќе стане…

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави дека не…

САД ја поздравуваат нормализацијата на односите меѓу…

 Портпаролката на Советот за национална безбедност на…

Германската влада до честитики за Косово и…

Портпаролот на германската влада Штефен Хебстрајт посочи…

Договорот од Охрид е гаранција за мирот…

Албанскиот претседател Бајрам Бегај ја поздрави, како што наведува…