Објавено на:

Претрес во Гевгелија, пронајдена дрога

t

На 12.05.2022 во 15.15 часот полициски службеници од ОВР Гевгелија го лишиле од слобода Д.В. (52) од Гевгелија. При претрес на неговиот дом, извршен врз основа на судска наредба, била пронајдена марихуана.
По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок за „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пронајдена дрога при контрола на угостителски објекти…

Синоќа (21/22.05.2022) година од страна на полициски…

(Видео) Откриен огромен тунел за пренос на…

Откриен огромен тунел за дрога од Тихуана…

Убиен Авганистанец во Гевгелија

МВР информира дека 24-годишен авганистански државјанин бил…

Претрес во Куманово, пронајдени амфетмин и марихуана,…

Денеска во 08.00 часот полициски службеници од…

Претрес во Гевгелија, пронајдена дрога

На 12.05.2022 во 15.15 часот полициски службеници…