Претрес во домот на 73-годишен кавадарчанец: Пронајдени три пиштоли, полицијата го уапси

t

Кавадарчанецот е задржан во полициска станица, а по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава
Полицијата од Кавадарци вчера уапсила 73-годишен кавадарчанец со иницијали О.Т. откако по претрес со судска наредба во неговиот дом биле пронајдени три пиштоли и муниција.

„При претрес во неговиот дом и помошните простории биле пронајдени и одземени пиштол ‘Црвена застава’ со футрола и две рамки со вкупно девет куршуми калибар 7,65 мм, пиштол ‘Gesichept’ со една рамка, пиштол и 61 куршум со различен калибар“,

се наведува во соопштението од МВР.
Кавадарчанецот е задржан во полициска станица, а по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Македонскиот таеквондист Дејан Георгиевски ќе настапи во…

Како што известуваат од неговиот тим, в…

(Видео) СТРАШНА БУРА ВО БУДВА: Ветер од…

Силен ветер и бура се забележани во…

Дуда: Ќе кренам железна завеса до небо…

Во своето обраќање до медиумите, Дуда истакна…

Грковска од Вашингтон: Со одолговлекување на членството…

За Македонија, како најнова членка на НАТО…