Претрес во Охрид: Пронајдена муниција

t

На 23.03.2023 во 15.50 часот, полициски службеници од криминалистичката полиција – Отсек за недозволена трговија со дрога и оружје при СВР Охрид, со наредба од Основен суд Охрид, извршиле претрес во дом и други помошни простории на А.М.(51) од Охрид.

При претресот била пронајдена и одземена муниција, која неовластено ја поседувал.

Со лицето бил извршен службен разговор во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Руските санјперисти би можеле добијат хиперсонични куршуми

Рускиот производител на оружје Лобаев објави дека…

„Ако пресуши Преспанско, ќе се загрози и…

Преспанското Езеро во Македонија се смета за…

Претрес на МВР во демиркаписко, пронајдена муниција…

Како резултат на заеднички преземени мерки и…

МВР “тресеше” во Слупчане: Пронајдени оружје и…

Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција-…

(Фото) Претрес во скопското село Мирковци: Пронајдена…

Полициски службеници од СВР Скопје-Единица за насилен…