Претрес во Тетово: Пронајдена марихуана и приведено едно лице

t

На 16.08.2022 во 11.20 часот полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 30-годишниот тетовец Н.К..

При претрeс извршен со судска наредба во неговиот дом во Тетово била пронајдена марихуана.

Тој е задржан во Полициската станица Тетово и по целосно документирање на случајот ќе му биде изготвен поднесок, соопштија од МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Хаос: Апсење пред угостителски објект во Тетово

На 02.10.2022 во 22.55 часот пред угостителски…

Пронајдена марихуана, приведен дилер во Скопје

На 28.09.2022 околу 19.00 часот на подрачјето…

Голема рација: МВР, ДПИ и УЈП ги…

Во контроли извршени вчера во златарници Скопје,…

Голема акција: УЈП и ДПИ влегоа во…

Државниот пазарен инспекторат во голема акција со…

Полицијата викендов ќе вежба пукање во Тетово:…

Секторот за внатрешни работи од Тетово ја…