Претрес во штипскиот затвор: Пронајдена прашкаста материја

t

На 03.10.2022 во 22:30 часот во СВР Штип, од Казнено поправната установа Затвор Штип, било пријавено дека во ходникот на затвореното одделение во затворот била пронајдена прашкаста материја, информираат од МВР.

Полициски службеници од СВР Штип извршиле увид на местото на настанот, ја одзеле прашкастата материја за понатамошна постапка, а по целосно расчистување на случајот ќе следи соодветен поднесок.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Фатен бегалец од затворот “Идризово”

Денеска (27.04.2023) во 14:15 часот на бул.„Војводина“…

Жално: Почина 40-годишен затвореник во струшкиот затвор

Вчера починал затвореник во струшкиот затвор, извести…

Нема веќе да бегаат: Забетонирана дупката од…

Ова се просториите каде осудениците во Идризово…

Затвореник од Турција предизвика пожар во затворот…

Затвореник предизвикал пожар во затворот Скопје во…