Претрес во штипскиот затвор: Пронајдена прашкаста материја

t

На 03.10.2022 во 22:30 часот во СВР Штип, од Казнено поправната установа Затвор Штип, било пријавено дека во ходникот на затвореното одделение во затворот била пронајдена прашкаста материја, информираат од МВР.

Полициски службеници од СВР Штип извршиле увид на местото на настанот, ја одзеле прашкастата материја за понатамошна постапка, а по целосно расчистување на случајот ќе следи соодветен поднесок.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Нема веќе да бегаат: Забетонирана дупката од…

Ова се просториите каде осудениците во Идризово…

Затвореник од Турција предизвика пожар во затворот…

Затвореник предизвикал пожар во затворот Скопје во…

Приведена 26-годишна скопјанка барана со централна потерница:…

Вчера во Скопје, полициски службеници од тим…

Командир на полициска станица доби четири и…

По поднесен обвинителен акт од страна на…