Претседателот на Црна Гора позитивен на коронавирусот

t

Претседателот на Црна Гора Мило Ѓукановиќ е позитивен на коронавирусот, откако, како што претходно беше соопштено, имал контакт со лице позитивно на ковид-19, соопшти кабинетот на црногорскиот претседател.

Ѓукановиќ има благи симптоми и се чувствува добро.

„Во согласност со епидемиолошките мерки престојува во самоизолација, од каде ќе ги врши своите редовни претседателски должности“, се наведува од кабинетот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

За Ковид-тестови во приватните лаборатории граѓаните платиле…

Главиот државен ревизор, Максим Ацевски во гостување…

Никој веќе не се вакцинира: Бугарија уништува…

Бугарија уништува големи количини на  вакцини со…

Кина го демантира ФБИ: Ковид-19 не излезе…

Портпаролката на кинеското Министерство за надворешни работи,…

И сега што правиме? ФБИ вели коронавирусот…

Американското Министерство за енергетика го ревидираше своето…

Добра вест: Ковид-прекршителите ќе добијат условна наместо…

Добра вест за луѓето кои имаат прекршоци…