Приведен кичевчанец кај кого е пронајдена марихуана

t

ОВР Кичево поднесе кривична пријава против С.Б.(36) од кичевското село Другово поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

При контрола на патничко возило „фолксваген голф“, што го управувал пријавениот, извршена на пат во близина на истото село, полициските службеници кај него пронашле и одзеле марихуана.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

“Фотографии” од апсење на Трамп ги преплавија…

Социјалните мрежи ги преплавија лажни фотографии од…

Пронајден кокаин во вредност од 30.000 ЕВРА!…

Гостиварецот, кај кого при претрес на домот,…

Приведен кичевчанец кај кого е пронајдена марихуана

ОВР Кичево поднесе кривична пријава против С.Б.(36)…

Пронајдени оружје и муниција, приведени две лица…

На 17.03.2023 во Прилеп полициски службеници од…

Бурна ноќ и во Софија: Апсење на…

Бурна ноќ вечерва и во Софија, бугарската…