Приведена штипјанка која се обидела да размени фалсификувана банкнота

t

Вчера изутрината околу 09.00 часот, полициски службеници од штипската Полициска станица ја лишиле од слобода штипјанката С.Ш. (56), поради сомнение дека во менувачница во Штип се обидела да размени фалсификувана банкнота од 100 евра.

Банкнотата била одземена за понатамошна постапка. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Еко-патролата на ЈП Комунална хигиена со засилени…

Еко-патролата на ЈП Комунална хигиена – Скопје…

До февруари 2024 сите документи ќе мора…

Министерството за внатрешни работи, постапувајќи по заклучок…

Возач се обидел да прегази неколку лица…

Во петокот, на паркингот на аеродромот Келн/Бон,…

(Фото) ЛЕКАРИ ТВРДАТ ДЕКА ОД ШЕЌЕР НЕ…

Зошто почина 6-годишната Јана? Клиничката болница во…

Индискиот парламент го дисквалификуваше лидерот на опозицијата

Индискиот парламент го дисквалификуваше лидерот на опозицискиот…