Објавено на:

Приведени албански државјани кои краделе дрва од струшко

t

Во голема полициска акција на Единицата за брзо распоредување и СВР Охрид денеска во струшко се лишени од слобода повеќе лица, повеќето албански државјани, фатени при бесправна сеча на дрва. Кај нив пронајдени над 30 кубика дрва. МВР ја потврдува акцијата, а повеќе информации најавува во текот на утрешниот ден.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) КАПА ДОЛЕ МОМЦИ: Организаторот ја скрати…

Кадетската репрезентација на Македонија обезбеди место на…

Димовски: Живо сум заинтересиран како ќе се…

Илија Димовски преку објава на социјалната мрежа…

За влез и излез во Македонија се…

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор…

Грција ги порази македонските кошаркарски надежи со…

Кошаркарската репрезентација на Македонија до 16 години…

“РТС”: Северна Македонија, друштва на мртви цареви

Двајца поранешни бугарски императори и соработници на…