Приведени албански државјани поради прекршување на Законот за оружје

t

Вчеравечер во 21:30 часот на подрачјето на Аеродром од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје биле приведени 28-годишниот М.Н. и 38-годишниот А.Д. двајцата од Република Албанија, затоа што кај нив биле пронајдени два ножа, со што сториле прекршок од Законот за оружје.

По целосното документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Москва: Ерменците го предаваат оружјето во Нагорно-Карабах

Руското Министерство за одбрана соопшти дека ерменските…

САД посредувал за договор помеѓу ММФ и…

Вашингтон беше лут на претходната влада на…

СРБИЈА СЕ ВООРУЖУВА! Ова суштински ја менува…

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, денеска изјави дека…

САД ќе воведат санкции кон Русија и…

Администрацијата на американскиот претседател Џо Бајден нема…

Кулеба до Германија: Секако ќе испорачате оружје…

Украинскиот министер за надворешни работи Дмитро Кулеба…