Објавено на:

Приведени криминалци од Тетово барани со потерници

t

На 18.06.2022 во 18.20 часот на ул.„Саво Тасески“ во Тетово, полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода Д.И.(63) од Тетово.

Тој бил баран по Централна потерница од Основен суд Тетово за издржување казна затвор од една година за сторено кривично дело по член 215 од Кривичниот законик. Лицето било спроведено во казнено-поправната установа Затвор Тетово за издржување на казната.


На 18.06.2022 во 18.20 часот на ул.„Саво Тасески“ во Тетово, полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода А.Е.(45) од Тетово. Тој бил баран по Централна потерница од Основен суд Тетово за издржување затворска казна за сторени кривични дела по член 383 и член 206 од Кривичниот законик.

Лицето било спроведено во казнено-поправната установа Затвор Тетово за издржување на казната.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Изменет законот за недела неработен ден, дознајте…

Собранието ги усвои измените и дополнувањата на…

Путин го потврди учеството на самитот Г20

Рускиот претседател Владимир Путин ја прифати поканата…

,,Туширајте се кратко, носете џемпери и дебели…

Германскиот вицеканцелар, шеф на „супер-министерството“ за економија…

Русија со кибер напад кон Литванија како…

Државни и приватни институции во Литванија се…

Нуров обезбеди полуфинале на Медитеранските игри

Македонскиот претставник Магомедгаджи Нуров се пласираше во…