Објавено на:

Приведено лице од Крива Паланка за издржување затворска казна

t

На 02.05.2022 во 09:10 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода М.П.(55) од Крива Паланка.

За него била распишана потерница од Основен суд Крива Паланка со која се барал за издржување на затворска казна.

Лицето било спроведено во Казнено-поправната установа Затвор К’шање за издржување на казната.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Поради Отворен Балкан: 30.000 Македонци и Албанци…

Наскоро, граѓаните на Србија, Северна Македонија и…

Од утре пороен дожд: Конечно ќе здивнеме…

Под влијание на влажна и нестабилна воздушна…

Македонците во светот бараат извинување од Ескобар:…

Обединетата Македонска Дијаспора (ОМД), водечка организација на…

Левица удри по министерот за правда! –…

Скандалозен е молкот и немањето реакција на…

(Видео) Бајден не може да си ја…

Американскиот претседател Џо Бајден се обиде да…