Објавено на:

Приведено лице од Струга за доиздржување на затворска казна од 5 години

t

Синоќа во 20.10 часот на ул.„Лазо Трповски“ во Скопје, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Л.Г.(28) од Струга.

Тој бил баран со потерница за доиздржување на затворска казна од 5 години.

Л. Г. бил предаден во Казнено-поправната установа Затвор Идризово за доиздржување на казната.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Големо намалување на горивата, ова се новите…

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги…

И бурекот ќе стане луксуз: Една четвртина…

И лебот станува луксуз за граѓаните. Во…

За влез во државата се чека околу…

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор…

(Фото) Удрен велосипедист во центарот на Скопје

Во овој момент во центарот на Скопје…

Власта потрошила 58 милиони евра на провизии…

Постои застој и бавна динамика на реализацијата…