Објавено на:

Приведен дилер од Долно Коњари

t

Полицијата, при СВР Скопје вчера уапсиле 29-годишник Е.Ц. од село Долно Коњари, кај него пронашле дрога.

Од МВР соопштија дека кај него биле пронајдени прашкаста материја, марихуана, семки од марихуана и пари, кои се одземен и предадени за вештачење.

Дилерот е задржан во Полициска станица Гази Баба, а во координација со јавен обвинител, по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Акција на МВР: Приведени седуммина, пронајдена дрога…

Полицијата од СВР Тетово во период од…

Приведен дилер од Скопје

Денеска, на улица „Марко Орешковиќ“ во Скопје, полициски…

Апасиев: Дерење на живо – За месец…

Лидерот на Левица, Димитар Апасиев на Фејсбук…

Акција на МВР: Приведен дилер од Мала…

Денеска (27.07.2022) во 02.30 часот од страна…

МВР изрече 160 санкции за едно деноноќие…

На територија на град Скопје вчера се…