Објавено на:

Приведен дилер од Долно Коњари

t

Полицијата, при СВР Скопје вчера уапсиле 29-годишник Е.Ц. од село Долно Коњари, кај него пронашле дрога.

Од МВР соопштија дека кај него биле пронајдени прашкаста материја, марихуана, семки од марихуана и пари, кои се одземен и предадени за вештачење.

Дилерот е задржан во Полициска станица Гази Баба, а во координација со јавен обвинител, по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Спасовски: Науката е мотор на практиката- 45…

Министерот за внатрешни работи денеска во Струга…

Алкохол, дрога, малолетници – МВР со полни…

Ноќеска и рано утрово во временскиот период…

“Крв во алкохолот”: Тетовец фатен со 2,89…

Полициски службеници на СВР Тетово во текот…

Санкционирани 165 возачи во Скопје, најголем дел…

Министерството за внатрешни работи во текот на…

Македонец уапсен во Хрватска за шверц на…

Хрватската полиција разоткри шестчлено злосторничко здружение чии…