Приведен дилер од Кичево, пронајдена и запленета марихуана

t

На 03.02.2022 во 20.30 часот на влезот на с.Колибари, кичевско, полициски службеници од ОВР Кичево го лишиле од слобода Л.Ј.(26) од Кичево, затоа што при преглед во возило „бмв“ со кичевски регистарски ознаки, во кое се превезувал, кај него била пронајдена и одземена марихуана.

Подоцна, со судска наредба, бил извршен претрес во неговиот дом, при што, исто така, била пронајдена и одземена марихуана. Покрај ова, Л.Ј. физички нападнал и полициски службеник кој извршувал службени дејствија. По целосно документирање на случајот против него ќе бидат поднесени соодветни пријави.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пронајдена марихуана, приведен дилер во Скопје

На 28.09.2022 околу 19.00 часот на подрачјето…

(Видео) “Смрт на фашизмот, слобода на народот”:…

На 17 септември 1943 година во селото…

(Видео) Акција на МВР: Приведен дилер на…

Вчера во 16.30 часот на наплатната станица…

Акција на МВР во Кичево: Пронајдена дрога,…

Полициски службеници синоќа ги привеле Ф.М.(28) и…

Уапсени дилери на дрога од Прилеп и…

Денеска ( 05.09.2022) полициски службеници од СВР…