Објавено на:

Приведен дилер од Скопје

t

Денеска, на улица „Марко Орешковиќ“ во Скопје, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода Ф.Р.(47) од Скопје.

Според извештајот на МВР, тој бил баран со потерница од Основен кривичен суд Скопје за издржување казна затвор од една година и шест месеци за сторено кривично дело по член 215 од Кривичниот законик. 

Лицето ќе биде спроведено во казнено-поправна установа за издржување на казната.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Верижен судир вечерва во Скопје! Учествуваа…

Верижен судар се случи вечерва во центарот…

Спасовски: Науката е мотор на практиката- 45…

Министерот за внатрешни работи денеска во Струга…

Алкохол, дрога, малолетници – МВР со полни…

Ноќеска и рано утрово во временскиот период…

“Крв во алкохолот”: Тетовец фатен со 2,89…

Полициски службеници на СВР Тетово во текот…

Санкционирани 165 возачи во Скопје, најголем дел…

Министерството за внатрешни работи во текот на…