Објавено на:

Приведен жител на Врапчиште кој крадел во верски објект

t

На 05.04.2022 во 09.30 часот, полициски службеници на СВР Tетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода Н.А.(42) од гостиварско Врапчиште. Тој се сомничи дека претходно извршил кражба во верски објект во Гостивар. Одзементите предмети билее пронајдени и вратени на сопственикот.

По целосно документирање на случајот против Н.А. ќе следува соодветен поднесок.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Блинкен: Ќе останеме посветени на законот за…

И покрај руската инвазија на Украина, за…

Во Скопје казнети 164 возачи

Министерството за внатрешни работи во текот на…

Фазлагиќ: Оваа репрезентација покажа дека може да…

Македонија ги започна подготовките за четирите дуели…

Силен земјотрес регистриран во близина на Источен…

Епицентарот на земјотресот бил на длабочина од…

САД подготвуваат досега најмоќно оружје против Русија

Администрацијата на американскиот претседател Џозеф Бајден се…