Приведен краден од Неготино

t

На 23.11.2022 во 23:50 часот во с.Пепелиште, неготинско, полициски службеници од ОВР Неготино го лишиле од слобода С.В.(46) од с.Пепелиште.

Тој се сомничи дека со остар предмет скршил стакло од продажен објект во селото, сопственост на Р.З.(65) и се обидел да изврши „тешка кражба“.

Остриот предмет бил пронајден и одземен, а С.В. бил задржан во полициска станица.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Приведен краден од Неготино

На 23.11.2022 во 23:50 часот во с.Пепелиште,…

Приведен крадец на Бит Пазар

Денеска (09.09.2022) во 12.00 часот на подрачјето…

Приведен крадец во Прилеп

На 08.09.2022 полициски службеници од СВР Битола…

Трагедија: Неготинец почина откако воз удри во…

На 08.09.2022 во 02.00 часот пријавено е…

Цели два часа се изживувал, вакви повреди…

Ќерката на 46-годишната жена од Неготино, која…