Приведен крадец во Куманово, расчистени четири кражби, украденото вратено на сопствениците

t

На 26.04.2022 во 15.20 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода М.Б.(25) од Мароко. Тој се сомничи дека истиот ден извршил кражби во три деловни објекти и една семејна куќа, од каде одзел повеќе предмети и пари. Украденото било пронајдено и вратено на сопствениците.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ЃОКОВИЌ НЕМА ДА БИДЕ КАЗНЕТ ЗА НАПИШАНОТО…

Новак Ѓоковиќ најверојатно нема да се соочи…

Волкановски до Мекрегор: Ајде да се бориме,…

Австралискиот ММА борец со македонско потекло, Александар…

Кој би можел да стои зад нападите…

Сè уште не е јасно кој стои…

САД СО ДВЕ БАРАЊА ДО КОСОВО: „Повлечете…

Амбасадорот на САД во Приштина Џефри Ховенир…

ВО ПЕТОК НИ ДОАЃА СПОЕН ВИКЕНД –…

По неколкуте празници во месец мај, ни…