Објавено на:

Приведен крадец од Штип, расчистени две кривични дела

t

На 05.06.2022 полициски службеници од Полициската станица Штип го лишиле од слобода Г.В.(19) од Штип, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „кражба“ во обид, при што околу 01.40 часот бил затекнат во двор од куќа во Штип, каде со употреба на сила се обидел да одземе мотоцикл, сопственост на М.А. и „тешка кражба“ од патничко моторно возило, сопственост на Т.Г..

По комплетно документирање на случаите, против Г.В. ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Малолетници со мопед удриле во ограда: Едниот…

Вчера во 15.40 часот во СВР Штип…

Приведен скопјанец: Крадел од возила на паркингот…

На 02.07.2022 во 06.40 часот на ул.„11ти…

МВР УПАДНА ВО ШТИПСКИОТ ЗАТВОР: Пронајдени дрога,…

Од Министерството за правда информираат дека денеска…