Објавено на:

Приведен криминалец од Куманово за доиздржување казна затвор од осум ипол години

t

Полициски службеници днеска го привеле С.С. (36) од Куманово. Тој бил осуден на 11 години и 9 месеци затворска казна за сторени кривични дела „тешка кражба“, а се барал со потерница за доиздржување на 8 години и 6 месеци казна затвор.

Лицето ќе биде спроведено во Казнено-поправна установа Затвор Штип за доиздржување на казната, соопшти МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Лукашенко: Ако им треба помош на нашите…

Зборувајќи за време на државната посета на…

Еден гол му беше доволен на Интер…

Бранителот на пехарот во Купот на Италија,…

Заврши седницата на ИО на СДСМ: Еве…

(Интегрален текст од изјавата на Богданка Кузеска,…

(Видео) Грев е ова што ѝ го…

Грев е тоа што ѝ го прават…

(Видео) Ангелов ексклузивно за Инфомакс: На следните…

Доколку на наредните избори не добиеме 100%…