Објавено на:

Приведен разбојник во Струмица: Нападнал повозрасна жена и ѝ одзел пари

t

На 15.07.2023 во 23.20 часот во Струмица, полициски службеници од СВР Струмица го лишиле од слобода Д.А.(27) од Струмица. Тој се сомничи дека околу 15.00 часот физички ја нападнал А.И.(63) од Струмица во нејзиниот дом и ѝ одзел пари и мобилен телефон.  
Лицето било задржано во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Затворски полицаец од Струмица однел затвореник да…

ОВР Валандово поднесе кривична пријава против Р.М.(42)…

Струмица вечерва е најзагаден град во Европа!

Струмица вечерва е најзагаден град во Европа,…

Лукаревска од Струмица: СДСМ е сојузник на…

СДСМ е сојузник и партнер на земјоделците,…

Македонската фудбалска репрезентација ја победи Ерменија

Во пријателски натпревар одигран попладнево во Струмица,…

Хорор во струмичко:  Ја натепал мајка му…

Триесет и осумгодишен струмичанец ја нападнал физички…