Приведен разбојник за доиздржување на казна затвор

t

На 10.01.2022 во 19.10 часот полициски службеници од СВР Куманово, врз основа на наредба од Казнено-поправна установа Затвор Куманово, го лишиле од слобода С.Б.(29) од Куманово, кој се барал за доиздржување на казна затвор за сторени кривични дела по член 237 и 236 од Кривичниот законик – „разбојништво“ и „тешка кражба“.

Тој бил спроведен Казнено-поправна установа Затвор Куманово за доиздржување на казната.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Почина поранешниот италијански претседател, Наполитано

Џорџо Наполитано, претседател на Италија во два…

Министерство за правда: Ќе се интензивира реконструкцијата…

Министерството за правда соопшти дека ќе се…

Кинески осигурителен магнат осуден доживотно за корупција

Ванг Бинг, поранешниот директор на кинеската најголема…

Двајца Македонци уапсени во Грција

Осум златни прачки, накит и сума од…