Објавено на:

Приведен 21-годишен од Тетово за издржување затворска казна

t

Полициски службеници на СВР Тетово вчера околу 21:55 часот во Тетово, го привеле 21-годишниот тетовец С.С., баран за издржување на затворска казна.

Како што информираат од МВР, за лицето била издадена судска наредба со која се барал за издржување на затворска казна, по што бил спроведен во Казнено-поправната установа Затвор Тетово за издржување на казната.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Петре Шилегов знаел за рамковните вработувања во…

Отстранувањето на речиси 40 лица од платниот…

Ванковска: Технички секретар во АЕК со завршено…

На огласот за работна позиција технички секретар…

Големо намалување на горивата, ова се новите…

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги…

И бурекот ќе стане луксуз: Една четвртина…

И лебот станува луксуз за граѓаните. Во…

За влез во државата се чека околу…

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор…