Приведен 25-годишен криминалец за издржување казна затвор од пет и пол години

t

Денеска (27.12.2021) во 08.30 часот на ул.„Дижонска“ во Скопје, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го привеле Р.Ј.(25) од Скопје.

За него била распишана централна потерница за издржување казна затвор од пет години и шест месеци.

Лицето ќе биде пренесено во казнено-поправна установа за издржување на казната.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Џабе го дадовме името?! Димитров: ЕУ не…

Поранешниот вицепремиер и министер за надворешни работи…

Османи: Уставните измени што побрзо да станат…

Уставните измени треба што побрзо да станат…

Македонски државјанин уапсен во Албанија!

Албанското МВР уапсило македонски државјанин во албанското…

Член на комисијата потврди: Бугарските историчари инсистираат…

Не работиме на утврдување на статусот на…

Македонец уапсен во Софија! Определен му е…

Македонски државјанин е уапсен и обвинет откако…