Објавено на:

Приведен 42-годишен дилер во Карпош

t

На 28.02.2022 во 22.45 часот на подрачјето на Карпош, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Б.Ф.(42) од Скопје затоа што кај него била пронајдена марихуана и бела грутчеста материја. По документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Голема акција во Косово: Уапсени 18 лица…

Косовската полиција објави денеска дека уапсила 18…

Приведен дилер од Скопје

Денеска, на улица „Марко Орешковиќ“ во Скопје, полициски…

Акција на МВР: Приведен дилер од Мала…

Денеска (27.07.2022) во 02.30 часот од страна…

Во Италија уапсени албански сопружници и запленета…

Италијанската полиција во градот Мјештре уапси албанска…

(Видео) ШОКАНТНА снимка од САД: Четиригодишно дете…

САД: Објавена снимката од четиригодишното дете кое…