Објавено на:

Приведен 59 годишен маж, во две туби украл 50 литри гориво

t

На 24.06.2022 година во 00.30 часот во СВР Охрид приведен е Н.С.(59) од селото Требеништа, општина Дебарца.

Тој, претходно е затекнат при кражба на гориво од работна машина на автопатот во изградба Кичево-Охрид и пронајдени му се две пластични туби со околу 50 литри гориво.

Против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Министерството за здравство обоено во “крв”

Демонстрантите на денешниот протест пред Министерството за…

Петровски: Не Груевски, другарчињата на Мицкоски ќарат…

Сите другарчиња на Мицкоски се амнестираат со…

Николовски: Цело ВМРО-ДПМНЕ ќе гласа за уставните…

Цело ВМРО-ДПМНЕ ќе гласа за уставните измени…

Петровски: Мицкоски по пеењето кај Ескобар е…

Пратениците се тотални анонимуси, две овци да…

ОЈО бара притвор за лицето кое ги…

Oсновното јавно обвинителство Гевгелија донесе Наредба за…