Прилепчанец доби кривична пријава за објава на Фејсбук

t

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Д.С.(44) од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „ширење расистички и ксенофобичен материјал по пат на компјутерски систем“.

Тој, на 12.06.2022, по објавен текст на социјална мрежа Facebook, од својот профил објавил пост со недолична и заканувачка содржина, со што промовирал и поттикнувал омраза и насилство.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Прилепчанец доби кривична пријава за објава на…

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Д.С.(44)…

Битолчанец заработи кривична пријава поради објава на…

СВР Тетово поднесе кривична пријава против К.С.(52)…

МВР поднесе прекршочна пријава против едно лице:…

СВР Охрид соопшти дека на протестот одржан…

Прилепчанец со кола се прошетал по Широк…

Вчера во 11:45 часот во просториите на…

Двајца тетовци повикани во полиција поради коментари…

Тетовската полиција повика на службен разговор еден…