Природен лек против кашлица и болки во грлото: Содржи само 3 состојки

t

Ви откриваме одличен рецепт со помош на кој ќе ја ублажите кашлицата и болките во грлото на природен начин

Лавровиот лист е една од најлековитите билки, а сирупот од овој производ ги намалува болките во грлото и ја смирува кашлицата. Тој исто така го зајакнува и имунитетот. Листовите се богати со витамин Б и разни минерали.


Состојки:
– 6 сушени листови лавор
– Лимон
– 3, 4 лажички кафеав шеќер или мед
Приготвување:
Во лонец зовријте 2 и пол дцл вода.
Во водата ставете лавров лист, поклопете го и варете го 5 до 10 минути, потоа извадете ги листовите, а водата префрлете ја во друг сад.

Во водата исцедете сок од еден лимон и додајте го засладувачот што сте го одбрале, а потоа сето тоа добро измешајте го.

Пијте го сирупот 3 пати дневно, по едно лажиче.

*Пред употреба на билни и други лекови, секогаш консултирајте се со својот метичен лекар или фармацефт.*

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Добро утро со Инфомакс: Пет најдобри утрински…

После водата, чајот е вториот најпродаван пијалак…

Добро утро со Инфомакс: Зелен, црн и…

Чајот е еден од најздравите и најпопуларните…

Добро утро со Инфомакс: Кој чај е…

Најчесто се смета дека утринска шолја зелен…

Во САД излекувана првата жена од СИДА

Американските научници соопштија дека со трансплантација на…

Здравство преговара со Фајзер за набавка на…

Министерство за здравство е во фаза на…