Објавено на:

Притвор за крадец од Скопје, расчистени пет тешки кражби и една тешка кражба во обид во куќи и станови во Скопје

t

Единицата за внатрешни работи-Одделение за криминалистички работи Гази Баба при СВР Скопје, по преземени мерки и активности во врска со расчистување на сторени кривични дела тешки кражби од станови и куќи на подрачјето на Скопје, на 02.04.2022 во 19.00 часот на ул.„Разлошка“ го лишиле од слобода Р.В.(48) од Скопје.

По насока на Јавен обвинител и по судска наредба бил извршен претрес во неговиот дом, а со него бил извршен и службен разговор, при што било утврдено дека извршил пет кривични дела „тешка кражба“ и едно кривично дело „тешка кражба“ во обид во куќи и станови.


Против него, на 03.04.2022 ЕВР Гази Баба поднесе кривична пријава за сторени шест кривични дела, а од страна на Судија на претходна постапка му била одредена мерка притвор

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Дуда ја обвини Германија: Не ни праќаат…

Полскиот претседател Анджеј Дуда ја обвини Германија…

Вулин: Ако патот до ЕУ води низ…

Вулин: Ако патот кон ЕУ води низ…

Бугарија се пишмани: Ќе ја разгледува опцијата…

Бугарија планира да разговара за исплатите на…

ССМ најави масовни протести од утре: Не…

За време на протестите од 1-ви Мај,…

Русите го деминираа Мариупол: Животот се враќа…

Руското Министерство за одбрана денеска соопшти дека…