Причинета голема материјална штета: Ограбена куќа во Скопје

t

Во СВР Скопје, А.В. од Скопје пријавил дека во текот на март 2022 година, М.С. и Б.С. и уште неколку лица кои биле од нив ангажирани, со употреба на сила и подесен алат влегле во викенд куќа во с.Глумово, скопско и одзеле повеќе предмети со што причиниле поголема материјална штета.

Бил извршен увид и се работи на расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ердоган: Работиме на воспоставување стабилност и просперитет…

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган, на отворањето…

Песков: Сè уште нема услови за средба…

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, денеска изјави…

Бајден: Ова е неприфатливо, ја повикувам Русија…

„Ова е неприфатливо и ја повикувам Русија…

„МАКЕДОНИСИМО“ на Трпчески и пријателите со македонска…

Со почит кон своите корени, македонскиот пијанист…

Преку 30 луѓе кои земале плата, а…

Новата директорка на ЈП „Комунална Хигиена“ -…