Пријава за стружанец кој украл „голф“ во Скопје

t

Струшката полиција на 4 јануари извршила службен разговор со 20-годишниот Р. Р. од овој град за кого бил објавен централен распис поради сомнение дека на 22 декември во Скопје одзел патничко возило „фолксваген голф“.

Автомобилот со скопска регистрација бил во сопственост на извесен Н. Б. (33) од селото Крушопек.

Во полициската станица 20-годишникот го признал делото, а возилото му било одземено и вратено на сопственикот.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Член на комисијата потврди: Бугарските историчари инсистираат…

Не работиме на утврдување на статусот на…

(Во живо) Отварање на бугарскиот културно-информативен центар…

Следете го во живо отварањето на новиот…

Криза е: Кавадарчанец отишол на гости и…

МВР информира дека вчера, во 09:10 часот,…

Добро утро со Инфомакс: Денешните историски докажувања…

Ѓорче Петров е македонски професор, публицист, историчар,…

Велешанка ги тепала сопругот, свекрвата и синот…

Вистинска семејна драма се случила вчеравечер во…