Прободен малолетник на ,,Дижонска“, полицијата трага по сторителите

t

Како што дознаваме, денеска во скопската населба Чаир, подочно на препознатливата улица ,,Дижонска“, се случиле немили сцени каде еден малоленик е прободен со нож.

Засега не е позната здравствената состојба на малолетникот и причината за овој нели настан. Полицијата трага по сторителите и расчистување на овој немил настан кој го потресе скопски Чаир.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Во четврток е последниот неработен ден за…

Овој четврток ќе биде последниот неработен ден…

Внимавајте: Сообраќајот се одвива по влажни коловози

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено,…

Ковачевски на Самитот Западен Балкан-ЕУ во Тирана

Премиерот Димитар Ковачевски, заедно со лидерите од…

Захарова: Нема да се повлечеме од нуклеарната…

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи,…

Утринска магла, променливо облачно и слаб ветер

Наутро наместа со појава на магла, во…