Прободeн маж во дебарско, завршил во болница

t

На 15.02.2022 околу 08.00 часот во ОВР Дебар лишен е од слобода е Б.К.(38) од Дебар. Тој, претходно, на локален пат во месноста „Удово“ покрај Дебарското Езеро го нападнал со остар предмет Д.Љ.(32) од Дебар, нанесувајќи му повреди. Повредениот е пренесен во болницата „Св.Еразмо“ во Охрид. По целосно документирање, ОВР Дебар ќе поднесе соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Познат кардиохирург го нападнал директорот и медицинска…

МВР информира дека денеска околу 10.00 часот…

Носорог убил чувар во зоолошка и тешко…

Чувар во зоолошка убиен од носорог, а…

Хорор во Загреб: Момче со мачета упаднал…

Непознато момче вооружен со мачета денеска околу…

Жена физички нападната во Куманово

На 30.12.2022 во 19:10 часот В.К.(54) од…

Малолетници нападнале врсник во битолско

На 30.10.2022 во 01:00 часот А.Т.(40) од…