Прободeн маж во дебарско, завршил во болница

t

На 15.02.2022 околу 08.00 часот во ОВР Дебар лишен е од слобода е Б.К.(38) од Дебар. Тој, претходно, на локален пат во месноста „Удово“ покрај Дебарското Езеро го нападнал со остар предмет Д.Љ.(32) од Дебар, нанесувајќи му повреди. Повредениот е пренесен во болницата „Св.Еразмо“ во Охрид. По целосно документирање, ОВР Дебар ќе поднесе соодветна пријава.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Британци физички нападнале охриѓанец – Полицијата ги…

Двајца млади британски државјани се уапсени во…

Во одвоени случаи нападнати тројца малолетници во…

Две малолетнички и еден малолетник во три…

(Видео) Маж обвинет за убиство нападна членови…

Маж од Линдхерст беше обвинет за две…

Жена од Росоман се скарала со сопругот…

На 05.05.2022, полициски службеници од ОВР Kавадарци…

“За влакно” избегнато српско “Смилковско езеро”: Деветмина…

Група од девет српски девојки и момчиња…