Објавено на:

Продолжуваат скандалите околу Евровизија: Организаторите го цензурираа настапот на претставничката на Албанија, таа не им остана должна

t

Организаторите на Евровизија го цензурирале настапот на албанската претставничка на Евровизија, Ронела Хајати, поради што пејачката во последен момент била принудена на го смени истиот.

Имено Ронела на вчерашната церемонија на која македонската претставничка го имаше најголемиот скандал досегашен на нашата земја, се појави облечена во костим со чуден дизајн, а на главата носеше коцкест детаљ со кој буквално го прекри лицето.

View this post on Instagram

A post shared by RONELA (@ronelahajatiofficial)

Таа тоа го направила поради револт, јавуваат медиумите.

Пејачката е бесна поради тоа што организаторите во Торино го цензурирале нејзиниот настап поради премногу голотија, а таа по тој повод била принудена потполно да ја промени кореографијата како и креацијата и да не е толку експлицитна според нивните правила.

Во продолжение погледнете го и настапот од првата проба кој решија организаторите на Евровизија да го цензурираат.

@eurovision The Sekret’s out! Check out this exclusive look at @Ronela Hajati’s first rehearsal on the #Eurovision stage! 🇦🇱🦅 #Eurovision2022 #tiktokeurovision ♬ original sound – Eurovision

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Британија не ја исклучува можноста да испрати…

Британскиот министер за одбрана Бен Волас денеска…

Црно ни се пишува – Таравари: Целта…

Свесни сме дека ова доближување со власта…

И Вучиќ ќе легне на брашното: Можеби…

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави денеска во…

Минатиот пат ко беа бyгapcки полицајци овде…

“Бyгаpcки полициски службеници ќе дојдат на денот…

Британски министер: Русите користат тактики од Првата…

Британскиот министер за одбрана Бен Валас изјави…