Објавено на:

Продолжува евакуацијата на населението во Донбас: Испратени автобуси од Јужна Осетија

t

Властите на Јужна Осетија испратија автобус во Донбас за евакуација на првата група цивили, ќе бидат испорачани околу 60 жени и деца, изјави за ТАСС Дина Гасијева, прес-секретар на претседателот Анатолиј Бибилов.


Акциите на Русија во Украина и Донбас се одговор на украинскиот тероризам во Донбас, кој мора да престане. Ова го изјави претседателот на Империјалното православно палестинско друштво Сергеј Степашин.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Русија дозволи евакуација на ранети од Азовстал:…

Руската армија воведе прекин на огнот во…

(Видео) Командата не’ предаде, нема муниција, нема…

Потресно видео се појави на You Tube…

Шефот на украинското разузнавање: Ќе си ги…

Во средината на август војната против Русија…

Конечно: Евакуирани сите жени, деца и постари…

Жените, децата и постарите лица се целосно…

Верешчук: Педесет цивили, меѓу кои и жени…

Педесет цивили беа евакуирани во нов голем…