Објавено на:

Продолжува евакуацијата на населението во Донбас: Испратени автобуси од Јужна Осетија

t

Властите на Јужна Осетија испратија автобус во Донбас за евакуација на првата група цивили, ќе бидат испорачани околу 60 жени и деца, изјави за ТАСС Дина Гасијева, прес-секретар на претседателот Анатолиј Бибилов.


Акциите на Русија во Украина и Донбас се одговор на украинскиот тероризам во Донбас, кој мора да престане. Ова го изјави претседателот на Империјалното православно палестинско друштво Сергеј Степашин.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Овде умре и надежта: Нема шанси за…

Невозможно е да се организира безбеден излез…

(Видео) Меѓународната на нозе – Ќе пандат…

Британските државјани Шон Пинер и Ејден Аслин,…

Хаос во Донбас: Нападнат конвој за новинари…

Дописникот на RT за малку избегна целен…

(Видео) “Врие” меѓународната заедница: Платеници од Британија…

ДПР ја заврши истрагата за кривично дело…

Џонсон: Путин бавно но опипливо напредува во…

Рускиот претседател Владимир Путин бавно но опипливо…